Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności. OK, zamknij

Newsletter
Rezerwacja

Atrakcje w okolicy

Arabella - Wrak stalowego dwunastomasztowca umiejscowiony jest w północnej części jeziora Mamry w gminie Węgorzewo. Czternastometrowy statek zatopiony został na głębokości 33 metrów, celowo na potrzeby mazurskich nurków, latem 1993 roku. Prawdopodobnie „Arabella” to desantowy kuter angielski pochodzący jeszcze z czasów II wojny światowej. W ręce nurków z Giżycka trafił już doszczętnie zardzewiały. Działania podjęte przez mazurskich nurków opierały się na opróżnieniu wyposażenia i oczyszczeniu statku. Później pozostało tylko „utopić” „Arabellę”. Tak też się stało.

Muzeum Kultury Ludowej oraz Park Etnograficzny. W pierwszym z nich odnajdziemy ciekawą i bogatą ekspozycję, w drugim natomiast siedem najprawdziwszych, historycznych budynków mazurskich! Domy, chałupy, a nawet remizę strażacką, które zostały przeniesione tu z różnych miejsc regionu. Właśnie w Węgorzewie zostały one odrestaurowane i zachowane od zapomnienia. Cieszą oczy turystów, którzy dzięki temu mogą przenieść się do historycznie wyglądającej Krainy Tysiąca Jezior. 

Giżycko - miasto położone nad jeziorem Niegocin przyciąga dużą ilością miejsc wartych zobaczenia .in.:  Kościół ewangelicki z 1827, Most obrotowy na Kanale Łuczańskim, jedyny tego typu czynny most w Europie z XIX wieku, Twierdza Boyen z XIX wieku, Zamek krzyżacki z XIV wieku (rekonstrukcja),, Wieża ciśnień z przełomu XIX i XX, Krzyż św. Brunona z 1909.

Most w Kruklankach - podobnie jak losy mazurskich terenów dzieje mostu były niezwykle burzliwe. Już 7 lat po jego wzniesieniu, w roku 1915 wschodnie skrzydło zostało wysadzone przez wycofujące się wojska rosyjskie. Most został odbudowany jeszcze podczas trwania I wojny światowej. A przy tym nieco zmodernizowany i umocniony. W 1945 roku w obawie przed wojskami Armii Czerwonej niemieccy żołnierze na terenie mostu rozłożyli miny. Jednak to nie Niemcy wysadzili most. Prawdopodobnie za jego wysadzenie odpowiedzialni są sami mieszkańcy, którzy tym czynem chcieli utrudnić grabież i wywózkę mazurskich dóbr na tereny Związku Radzieckiego.

Stańczyki - pięcioprzęsłowe wiadukty powstały w latach 1912 – 18. Ich wysokość wynosi 36 m, długość 180 m, a zostały wykonane z żelbetonu. Wiadukty w Stańczykach były fragmentem budowanej w latach 1917-18 magistrali z Chojnic do Olity (na Wilno). W latach 20. zaniechano tych działań, ponieważ nowa sytuacja polityczna wskazywała na brak celowości budowania połączenia z Litwą. Jednakże mosty wykorzystano do budowy lokalnej trasy jednotorowej (35km) Botkuny – Żytkiejmy. Tory położono tylko na jednym moście. W 1927 roku zaczęły tamtędy kursować trzy pary pociągów osobowych, natomiast dla turystów uruchomiono czwartą parę kursującą w soboty i niedziele.

Mazurolandia to park atrakcji położony na Mazurach w Gierłoży k. Kętrzyna. Łączy świetną zabawę z odkrywaniem zabytków, kultury i historii regionu. Można tu skorzystać z ciekawych atrakcji i miło spędzić czas na łonie natury, poznając m.in. Warmię i Mazury w miniaturze, militaria z okresu II wojny światowej oraz czasy średniowiecza. Wszystko to w cenie jednego biletu.

Wilczy Szaniec -  w samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera. Dawniej znajdowało się tam zamaskowane miasteczko w lesie - 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe. W 1944r. mieszkało tu ponad 2000 osób. 20 lipca 1944 roku pułkownik hrabia Claus Schenk von Stauffenberg dokonuje tu nieudanego zamachu na Adolfa Hitlera.

Kętrzyn -  jest miastem z bardzo bogatą i ciekawą historią liczącą ponad 650 lat. Burzliwe dzieje sprawiły, że spotykają się tutaj tradycje wielu narodów, które są żywe po dzień dzisiejszy. Zabytki: Bazylika Mniejsza św. Jerzego, Kościół św. Jana, Zamek krzyżacki, Kościół św. Katarzyny , Neogotycki ratusz (1885), Loża masońska (1860-1864), Fragmenty murów obronnych z XIV wieku.

Western City 'Mrongoville' - to odwzorowanie typowego miasteczka westernowego z Dzikiego Zachodu, z drugiej połowy XIX w. W parku odwiedzający zobaczą między innymi pokazy kaskaderskie, napad na bank, pojedynek rewolwerowców i pokazy umiejętności kowbojskich, pokazy tańca Country oraz iluzjonisty. 
W miasteczku westernowym znajdują się Saloon i Mexico Bar, sklepik z pamiątkami, ponadto takie atrakcje jak zabytkowa lokomotywa, strzelnica, cinema 5D, strzelanie z łuku, rzut podkową, malowanie twarzy, dom grabarza a także cmentarz. Na terenie parku obowiązuje specjalna waluta - Dukaty. 

Św. Lipka - barokowe sanktuarium maryjne jest dziełem absolutnym. Wchodząc do wnętrza kościoła można się zachłysnąć przepychem oraz bogactwem form architektonicznych oraz brzmieniem majestatycznych organów. Przed zwiedzaniem bazyliki warto jednak zatrzymać się przed pewnym dziełem, które zazwyczaj jest pomijane, a mianowicie piękną bramą prowadzącą na dziedziniec kościoła. Mało kto wie, że jest ona najstarszą kutą bramą w Europie Środkowej. Pochodzi z początku XVIII wieku, ma 7 m wysokości i waży ok 1 tony. Ciekawostką jest fakt, że spośród pięknie wykutych 3. tysięcy liści akantu nie ma dwóch takich samych. Jej twórcą był miejscowy artysta – Johann Schwartz z Reszla.

 

Zostaw nam swojego maila, będziesz mógł uzyskać jako jeden z pierwszych najświeższe informacje o naszych promocjach i najciekawszych ofertach